Už nie je čas! Hovorí nová kampaň Zero Hour!

Už nie je čas! Hovorí nová kampaň Zero Hour!

O tom, že existuje klimatická kríza už snáď nikto nepochybuje. Na tento problém reflektuje nová kampaň od Among Equals.

Brandingová agentúra Among Equals vytvorila značku a kampaň na podporu klimatickej iniciatívy Zero Hour! Hlavným cieľom kampane je zaistiť splnenie zákona o klimatických a ekologických núdzových situáciách.

„Pokiaľ ide o životné prostredie, kroky Spojeného kráľovstva sa nezhodujú so slovami politikov,“ hovorí agentúra Among Equals. Aj keď sú obavy o životné prostredie v Británii v súčasnosti veľmi rozšírené, medzitým klimatické kampane zatiaľ najviac rezonujú u progresívnych environmentalistov. Spoločnosť Among Equals spolupracovala s alianciou viacerých strán za návrh zákona o CEE na vytvorení Zero Hour! (nulovej hodiny!). ,,Dúfame, že kampaň odzrkadľuje rozsiahle obavy verejnosti o klímu vytvorením hnutia všetkých strán v čase, keď je britská politika silne rozdrobená“.

Nulová hodina! Bola vytvorená skupinou ľudí znepokojených súčasným stavom klímy a ekologickej krízy v Británii, vrátane klimatológov, miestnych aktivistov, právnikov a ďalších. Pri vytváraní kampane spoločnosť Among Equals použila poznatky z kognitívnej lingvistiky, psychológie a semiotiky na vytvorenie značky, ktorá by oslovila celé politické spektrum.

Kampaň má vizuály, ktoré pútajúce pozornosť

Typografia je inšpirovaná propagandou zo štyridsiatych rokov minulého storočia. V programe Equals skombinovali tieto prvky s farbami, ktoré boli testované tak, aby oslovili široký okruh ľudí. Ako aj fotografiou, vďaka ktorej sú klimatické zmeny pre Spojené kráľovstvo dôležité“ a symbolom, ktorý kombinuje naliehavosť s vecou, za ktorú bojujeme, prírodu“ hovorí agentúra.

Oliver Burch, zakladateľ a riaditeľ stratégie spoločnosti Among Equals, dodáva, že identita je „naliehavá, ale nie alarmujúca“. Spoločnosť Among Equals navrhla symbol výkričníka/ včely tak, aby sa dal ľahko replikovať pomocou šablón a farieb. Podstatné je, aby bol symbol dobre rozpoznateľný.

„Všetky hnutia potrebujú symbol,“ hovorí Nick May, kreatívny riaditeľ spoločnosti Among Equals. „Včela je všeobecne milovaná, veľmi dôležitá pre naše hospodárstvo a citlivá na zmenu klímy. Kombináciou s výkričníkom sme vytvorili symbol, ktorý je jednoduchý, ale účinný a v zásade sa dá ľahko replikovať. Predstavuje všetko, o čom tento boj je a naliehavosť, ktorú si tento problém vyžaduje.“

Zdroj: creativeboom.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.