Toto je farba roka 2023. Viva Magenta

Toto je farba roka 2023. Viva Magenta

Farba roka Pantone je konečne tu! Je to moment, na ktorý sme všetci čakali. Pantone Color Institute práve oficiálne oznámil, že farbou pre rok 2023 bude Viva Magenta a strieda tak farbu Veri Peri.

Nižšie si môžete pozrieť farby za predchádzajúce roky 2016 – 2022.

Farby rokov 2016 – 2022. Zdroj pantone.com

Viva Magenta

Je živý a energický odtieň, ktorý vyžaruje sebadôveru a hravosť. Je to farba, ktorá podporuje sebavyjadrenie a individualitu, vďaka čomu je ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú do svojho šatníka alebo domova pridať nádych farby.
Tento výrazný odtieň sa dobre kombinuje s radom iných farieb, od neutrálnych tónov, ako je čierna a biela, až po svetlé odtiene, ako je žltá a tyrkysová. Je to tiež skvelá farba na miešanie a zladenie, čo umožňuje nekonečné možnosti, pokiaľ ide o vytváranie súdržných a pútavých vzhľadov.
V domácej dekorácii možno Viva Magenta použiť na dodanie farby do každej miestnosti. Dobre sa kombinuje s prírodnými tónmi dreva a môže byť zakomponovaný do nábytku, koberčekov, vankúšov a iných domácich akcentov.

Budúcnosť bude ružová alebo červená ?

Zdá sa, že červená farba bude v kurze. Ako sme už spomenuli 2022 bol farbou roka tiež odtieň z červenej rodiny“ – Very Peri. Viva magenta odráža radosť a optimizmus, ktorý budeme všetci potrebovať.

,,V tomto veku technológií sa snažíme čerpať inšpiráciu z prírody a toho, čo je skutočné. PANTONE 18-1750 Viva Magenta pochádza z červenej rodiny a je inšpirovaná červenou košeňou, jedným z najvzácnejších farbív patriacich do rodiny prírodných farbív a zároveň jedným z najsilnejších a najjasnejších, aké svet poznal“. Hovorí Leatrice Eiseman, executive Director v inštitúte farieb Pantone.

Leatric ďalej dodáva, že Viva Magenta má podnecovať nášho ducha a pomáha budovať našu vnútornú silu.  

Uvidíme ako sa takáto farba dokáže implementovať do sveta módy, grafického dizajnu, úžitkového dizajnu, či elektroniky ale aj do každodenného života.

zdroj: pantone.com


Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.