Veri Peri je farba roka 2022

Veri Peri je farba roka 2022

Farba roka 2022 má odrážať nádej v náročných časoch

Tak ako každý rok, tak aj tento spoločnosť Pantone predstavila farbu roka 2022. Farba dostala oficiálne označenie PANTONE 17-3938 Very Peri. V najbližších mesiacov uvidíme túto farmu na rôznych kúskoch oblečenia, v grafickom dizajne alebo v  prvkoch interiérového dizajnu. Farba Veri Peri má spojiť naše fyzické ja s tým digitálnym. Otvára dvere do virtuálneho sveta, v ktorom môžeš objavovať aj ďalšie farebné možnosti.

,,Veri Peri vyjadruje radostný postoj a dynamickú prítomnosť, ktorá podporuje kreativitu a nápadité prejavy,“ uviedla vo vyhlásení pre médiá Leatrice Eiseman, výkonná riaditeľka Inštitútu farieb Pantone.

veri peri

Úplne nová farba!

Na prvý pohľad sa môže zdať odtieň ako jemne fialový. Podľa odborníkov zo spoločnosti Pantone sa tento odtieň nemá označovať ako fialový, pretože ide o odtieň skombinovaný z modrej červenej. Farba roka 2022 má odrážať nádej v náročných časoch, kedy svet bojuje s pandémiou a má reprezentovať možnosti, ktoré pred ľudstvom stoja.

Na farbe Veri Peri pracovala spoločnosť Pantone takmer rok, pričom skúmala rôzne oblasti – od športu po módu. Taktiež je tento odtieň inšpirovaný prírodou a kvetmi, napríklad orgovánmi alebo levanduľou. Práve tieto rastliny prinášajú upokojujúci pocit do dnešného hektického sveta. V neposlednom rade bola Veri Peri inšpirovaná aj herným svetom a metaversom.

Veri Peri vo Windows 11

Počas roka 2022 budeme môcť vidieť prenikať farby do niektorých z najpopulárnejších nástrojov spoločnosti Microsoft. Čo dáva týmto aplikáciám produktivity novú vizuálnu príležitosť, na čo by mali pozitívne reagovať najmä kreatívni profesionáli.

Aby spoločnosť Microsoft využila svoju silu, premyslene začlenila PANTONE 17–3938 Very Peri do nových prostredí Microsoft Teams spolu s paletou doplnkových odtieňov, ktoré do stretnutí vnesú sviežu energiu a osobitosť. Nový odtieň sa objaví aj v najnovších PowerPoint šablónach, tapetách Windows 11 a motíve prehliadača Edge.

veri peri

Pre porovnanie farieb roku 2016 – 2021.

Zdroj: Creativeboom.com, pantone.com

One thought on “Veri Peri je farba roka 2022

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.