Spoločnosť Adobe predstavila nové 3D nástroje

Spoločnosť Adobe predstavila nové 3D nástroje

3D sa v blízkej budúcnosti stane relevantnejšie

Nová kolekcia Adobe Substance 3D je ekosystém najmodernejších 3D nástrojov. Spoločnosť sa snaží kreatívcom priblížiť svet 3D. Adobe Substance 3D je sada nástrojov a služieb, ktoré podporujú 3D kreativitu od začiatku do konca každého projektu. Kolekcia Substance 3D je postavená na najmodernejšej technológii, ktorá je obmedzená iba vašou kreativitou.

Cieľom interného tímu bolo vytvoriť nástroje, ktoré sa dajú ľahko naučiť. Kolekcia Adobe Substance 3D využíva silu umelej inteligencie na elimináciu väčšej technickej náročnosti 3D dizajnu a obsahuje prvky rozhrania „to, čo vidíte, to dostanete“, ktoré poznajú umelci z Photoshopu alebo Illustratora. Táto sada nie je len o nástrojoch – obsahuje tiež tisíce modelov, textúr, svetelných systémov a ďalších prvkov, ktoré môžete použiť na naštartovanie svojich projektov.

Kolekcia Substance 3D obsahuje

Substance 3D Stager: Tento nástroj je postavený na pevnom základe vytvorenom programom Adobe Dimension. Stager umožní používateľom ľahko zostaviť modely, materiály a osvetlenie v 3D scéne a vytvárať úžasné virtuálne fotografie. Svoju prácu môžete zdieľať na web alebo v AR.

Substance 3D Painter: nástroj, ktorý mnohí často nazývajú Photoshop 3D, umožňuje aplikovať textúry a materiály na 3D objekt. Tieto textúry sú kľúčom k tomu, aby sa 3D objekty javili čo najrealistickejšie.

Substance 3D Sampler (vzorkovač): postavený na základe Substance Alchemist. Vzorkovač je intuitívny nástroj, s ktorým je vytváranie 3D materiálov oveľa jednoduchšie. Môžete priniesť fotografiu a rýchlo použiť rôzne filtre a zmiešať prvky, na vytvorenie textúry alebo iného materiálu v priebehu niekoľkých minút.

Substance 3D Designer: Aplikácia Designer umožňuje od nuly vytvárať vlastné prispôsobiteľné textúry, materiály alebo dokonca 3D modely.

Tím spoločnosti Adobe vytvoril tisíce prispôsobiteľných prvkov 3D vrátane modelov, svetiel a materiálov. Modely zahŕňajú všetko od hrdzavého skrutkovača po stenu kabíny lietadla. Modely pokrývajú všetky spôsoby použitia. Od módneho a automobilového dizajnu až po architektúru a hry. Všetko, čo potrebujete, aby ste mohli začať s akýmkoľvek projektom, ktorý chcete obohatiť o potrebné detaily.

Spoločnosť uvádza, že jednou z vzrušujúcich vecí na 3D kreativite je jej všestrannosť. Tvoriví ľudia budú schopní pomocou 3D vytvárať celé svety vo virtuálnej a rozšírenej realite.

Nižšie si môžete pozrieť diela, ktoré boli vytvorené týmito nástrojmi.

Adobe Substance 3D

Na záver spomenieme, že ak si platíte všetky aplikácie v Creative Cloude, tak si môžete vyskúšať aj kolekciu Substance 3D.

Zdroj: blog.adobe.com

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.